Integracja strażaków z gminy Szydłowo

Data: 29-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Integracja strażaków z gminy Szydłowo

Ciężka jest dola strażaka – ochotnika. Łączenie pracy zawodowej ze służbą w uniformie strażackim to zadanie dla najodważniejszych. Powodzenie akcji ratunkowej często zależy od umiejętnej współpracy i szybkości działania, dlatego tak istotna jest integracja i zrozumienie wewnątrz grupy.

Między innymi taki cel przyświecał pierwszej edycji strażackiego turnieju paintballa, w którym wzięły udział jednostki z Szydłowa, Pokrzywnicy, Róży Wielkiej, Skrzatusza i Starej Łubianki. Na pomysł wpadł Jacek Kliś, prezes oddziału gminnego Związku OSP RP w Szydłowie. Imprezę, którą solidarnie wsparły Powiat Pilski i Gmina Szydłowo, zorganizowano w miejscowości Kłoda. Zmaganiom przyglądał się Mirosław Pierko, członek zarządu powiatu w Pile: - Strażacy – ochotnicy z gminy Szydłowo zorganizowali  kolejną udaną imprezę. Mieli okazję zarówno poćwiczyć strzelanie, jak również poprawić własną kondycję. Rywalizacja drużyn odbyła się w duchu fair play, przy pięknej pogodzie. Mogę zadeklarować, że następną edycję tego ciekawego turnieju również wesprzemy.

Oprócz turnieju strzeleckiego, zorganizowany został również konkurs historyczny na temat Wojska Polskiego, z którym najlepiej poradzili sobie strażacy ze Starej Łubianki. Zawody paintballowe zakończyły się zwycięstwem reprezentacji Skrzatusza, a kolejne miejsca zajęły: Róża Wielka, Stara Łubianka, Pokrzywnica i Szydłowo.